ASİSCLOUD ve ASİSSYNC NEDİR

tarafından
308
ASİSCLOUD ve ASİSSYNC NEDİR

Tüm dünyada onlarca veri hırsızlığı ve veri kaybı yaşanmaktadır. Bizler çözüm ortaklığı yaptığımız kurumsal ve bireysel işletmelerin anlık data (veri) kaybını önlemek ve bu veri kayıplarında çok fazla eski kayıtları kaybetmemek üzere çalışmalar yaptık. 6 aylık Ar-Ge çalışmaları ile piyasada olan programları inceleyerek ortaya ASİS projesini çıkarmış bulunuyoruz. 1 yıldan fazla 25+ müşteride DEMO ve test çalışmalarını sorunsuz tamamlayan yazılım şuanda aktif olarak satılmaktadır. Proje Asissoft Ürünüdür.

PEKİ ASİSCLOUD NE YAPAR ?

Asiscloud, müşterilerinizin veritabanlarını belirlenen sıklık ile (Tavsiye edilen 24 saatte bir yedekleme) yedekleme işlemi yapan 3. parti bir yazılımdır. Belirlenen parametreler ile proje kendisini çalıştırıp işlemlerini yapmaktadır. Asiscloud, kendi becerilerinin yettiği kadar kullanıcı kontrolünü en aza indirmiştir.

Bizler her zaman satış politikası olarak veri güvenliğini esas almış ve kullanıcıların bu veri güvenliği konusunda ki açığını göz önünde bulundurarak proje Türkiye çapında çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Cloud Server ile yapılan bu işlemler yüksek korunaklı datacenter(Veri Merkezi) dediğimiz alanlarda saklanıyor.

Asiscloud, sunucuya gönderilecek verinin bir kopyasını kullanıcının kolay erişim sağlaması için kendisinde saklar ve korur. Kullanıcıda saklanan veri periyodik olarak kontrol edilir ve gereksiz görülen tarihi kendisi temizler. Bu özelliği ile kullanıcılarda yedeklenen verilerin bütünlüğü ve tekrarlanabilirliği göz önünde esas alınmıştır. Sunucuya dosya gönderme sırasında her hangi bir sorun yaşanırsa ASİSCLOUD ilk imajladığı yedeği alır ve ondan sonra Upload işlemlerine başlamaktadır.

ASİSCLOUD, verilerin kullanıcılar tarafından ne kadar önemli olduğunu bilir ve bunlar için sizleri bilgilendirir. Ücretsiz SMS ve MAİL hizmeti ile 1’den fazla kullanıcıya bildirim ile iletişim kurması gerektğini bilir.

Bu özellikleri ile ASİSCLOUD çalışırken sizleri rahatsız etmez arka planda durur ve vakti geldiğinde işini yapıp uyumaya devam eder.

ASİSCLOUD RESMİ LOGO

Yandaki görselde ASİSCLOUD’un nasıl bir proje olduğunu görmektesiniz. İşlem başlamasından bitimine kadar herşeyi siz kullanıcılara gerek yüklenme süreci hesaplama aracı gerek bilgisayar ekranından bildirimleri ile bilgi vermektedir.

ASİSCLOUD projesi genellikle veritabanı yedekleme ve saklama konusunda uzman olduğu kadar ASİSSYNC yazılımı ise her türlü dosyalarınızı yedekleme de uzmandır. ASİSSYNC günde statik olarak 1 kere eşitleme yaparak geri kalan saatlerde istediğiniz anda eşitleme yapabilirsiniz. Önemli dosyalarınızı her zaman yanınızda tutar ve erişim sağlayabilirsiniz.

ASİSSYNC, Excel,Word , PowerPoint,XML, PDF vb. dosyalarınızı kolaylıkla eşitlemekte oldukça yeteneklidir. ASİSCLOUD gibi geri bildirim teknolojisi ile yaptığı her işlemde sizleri bilgilendirerek oluşabilecek aksiliklerde sizlerin bunu görmesi ve çözmesini sağlamaktadır. Anlık sistemsel olarak VERİ HATTININ (internet kopması) gitmesi sonucunda işlemler o anda durdurulur ve yeniden başlatılarak güvenli şekilde yeniden yapılandırır.